Rok 2018

9. 12. 2018

Vánoční trhy v Bílkově

Již počtvrté jsme se sešli na druhou adventní neděli na vánočních trzích v Bílkově. Tentokrát nám počasí moc nepřálo, ale i tak to mnohé z Vás neodradilo a přišli jste si užít vánoční atmosféru. Jako každoročně jste se mohly těšit na výborný punč nebo svařák, dobrý bramborák a stánky s ručními výrobky. Velmi pěknou novinkou letos bylo vystoupení dětí z mateřské školky v Bílkově. Přichystaly si pro nás Andělskou pohádku, která se jim moc povedla. Další program patřil opět dětem, tentokrát se za doprovodu kytary zpívaly koledy. A jako vždy nakonec přijel svatý Mikuláš se svou družinou.

27. 11. 2018

40. výročí otevření školky v Bílkově

U příležitosti 40. výročí dokončení stavby školky v Bílkově uspořádali zaměstnanci školky ve spolupráci s SDH Bílkov Svatomartinskou slavnost. Její součástí byl den otevřených dveří školky, výroba lucerniček a následný lucerničkový průvod. Slavnost vyvrcholila příjezdem sv. Martina na bílém koni. Následovalo hledání svatomartinského pokladu a pro ty, které neodradilo ani mrazivé počasí, byla odměnou projížďka na koních.

Pár fotek ze slavnostního otevření nové stavby školky 1. 10. 1978:

14. 10. 2018

Drakiáda

5. a 6. 10. 2018

Výsledky komunálních voleb

Po rozkliknutí odkazu naleznete volební výsledky za obec Bílkov a celkově za Dačice.

29. 9. 2018

Hasičské závody

17. 6. 2018

Dětský den

Tak i děti v Bílkově se dočkaly svého DNE.

Najít dílky mapy k pokladu, to bylo úkolem každého malého námořníka či piráta, kteří si přišli užít hezké odpoledne tak, jak jim ho připravili bílkovští hasiči. Nebylo to ovšem jednoduché. 

Najít zakopanou minci, přeplout přes zátoku hrůzy, sestřelit nepřátelský člun, uvázat ten nejpevnější uzel, či konečně okusit, jak chutná "RUM" a další běžné denní povinnosti každého piráta si zasloužily uznání a odměnu. Té se každému šikovnému dostalo v podobě vlastnoručně vyrobeného trička, mlsnému náležela zmrzlina a hladovému špekáček. Od vody se tématicky nevzdálili ani naši nejmenší hasiči se svou ukázkou požárního útoku.

Téměř sedmdesát nadšených dětských obličejů potěšilo všechny, kteří si ukrojili ze svého volného času a věnovali ho právě jim. 

Máme radost, když můžeme dělat radost.

Děkujeme!

Vaši hasiči Bílkov

8. 5. 2018

Hasičský útok

+ krátké video 

30. 4. 2018

Stavění májky a pálení čarodějnic

4. 2. 2018

Dětský maškarní bál

Dne 4. února se v sále konal již tradiční dětský maškarní bál. Masek se sešlo opět hojně a všem to moc slušelo. Převládaly masky klasické jako piráti a princezny, ale i zástupci z rostlinné či živočišné říše. Nejlepší masku u nás nevybíráme, byl by to úkol přetěžký, ale soutěží si děti užily spousty. Největší úspěch sklidila jako vždy židličková. Během odpoledne byly děti odměňovány sladkostmi a na konci si vylosovaly pěkný dárek na památku. Děkujeme všem co přiložili ruku k dílu, aby vůbec taková akce mohla proběhnout. A i díky vám co jste přišli, protože Vaše účast a spokojenost je pro nás odměnou.

                                                                                                                                 SDH Bílkov


27. 1. 2018

Masopust

Kdo se za zvířátko nepřestrojil, ten se jím určitě stal cestou.

Bílkovský masopust je opravdu náročná tradice, kterou udržujeme jen s vypětím všech sil. Už proto, že Bílkov dnes vlastní čísla popisná ve výši přesahující stodvacítku, musíme každoročně obměňovat směr obchůzky tak, aby se nás alespoň na jedné straně vsi dočkali v kompletním a neunaveném stavu J Letos nás tedy ve vynikající náladě zachytila strana „dačická“ (a ostatním se jako obvykle tímto omlouváme). Nemůžeme tím ale říct, že bychom se nesnažili masopustní veselí nabídnout všem, a tak se i naši imigrantští myšáci nakonec zabydleli zase až doma. O tom, že by pštros neušel těch pár kilometrů nikdo nepochyboval, ale že to zvládne i se statným krotitelem na zádech, to už byl výkon. Stejně obětavě se po Bílkově proháněli včely, králíci, šašci, lékařský dohled, čarodějky, princezna koloběžka a dokonce i slon. Za všechny krásné masky bych chtěl poděkovat všem, kteří i v té dnešní trošku neosobní době vyjdou vstříc udržení tradice, pohostí a nezanevřou na tu naší malou vesnickou kulturu. Aneb jak říká klasik: „Takhle my tady žijem“

 Díky, díky, díky všem…. Že jste, že se staráte, že vás to baví, že bavíte, že jste!

Máme Vás rádi, vaši hasiči z Bílkova

26. a 27. 1. 2018

Volba prezidenta ČR - 2. kolo

Ve druhém kole hlasovalo 207 z 301 voličů. Stejně jako v minulém kole byl jeden hlas neplatný. Miloše Zemana volilo v naší obci 130 občanů (63,1 %), Jiřího Drahoše 76 občanů (36,89 %).

Podrobné informace jsou k dispozici na této stránce. Celkové výsledky za obec Dačice naleznete ZDE.

12. a 13. 1. 2018

Volba prezidenta ČR - 1. kolo

Prvního kola volby prezidenta republiky se letos zúčastnilo 205 občanů Bílkova z celkového počtu 305 oprávněných voličů. Jeden odevzdaný hlas nebyl platný. Nejvíce hlasů získal Miloš Zeman, kterého v naší obci volilo 88 občanů (43,13 %). Na druhém místě skončil Jiří Drahoš s počtem 53 hlasů (25,98 %). Na třetím místě se umístil Pavel Fischer s počtem 32 hlasů (15,68 %). 

1. 1. 2018

Novoroční výstup na Bábu

Kdo neměl boty od bláta, ten na Bábu nešel po svých! První den nového roku jsme se opět vyrazili setkat s přáteli na našem nejvyšším vrcholu. Ne zrovna typické zimní počasí nám na cestu připravilo několik nepříjemných a pěkně mazlavých míst a kdo neměl po Silvestru jistý krok, ten nemusel mít od bahna jen boty. Jako odměnu všem, kteří  se na Bábě sešli, připravili bílkovští hasiči punč a grog a rozdali památeční placky. Součtem zbylých placek jsme se dopočítali něco přes 500 návštěvníků s batůžky, pejsky i kočárky. Popřáli jsme si vše dobré do Nového roku a společně se vyfotili, opekli jsme buřtíky a připili si na zdraví z nemála placatek. I Vám přejeme po celý rok pohodu, bezva kamarády a hodně zdravíčka.

Vaši hasiči Bílkov