Rok 2017

10. 12. 2017

Vánoční trhy

Vánoce v Bílkově se pomalu stávají tradicí a troufám si říct, že stále více oblíbenější. Druhou adventní neděli se konal již čtvrtý ročník vánočních trhů. Návštěvníky čekaly stánky s domácími výrobky a ručně vyráběnými dekoracemi, též si mohli zakoupit sýry a výrobky z farmy od Javůrků a hlad zahnal výborný bramborák či párek v rohlíku. Ohřát se mohli nejen skvělým punčem a svařákem, ale i u otevřeného ohně. Pro děti byla přichystaná perníková dílna, letos i s překrásnou perníkovou chaloupkou, ve které se mohly děti vyfotit. Dále byla připravena vánoční tombola, kde vyhrával každý buď krásné a ručně vyráběné vánoční dekorace nebo doma pečené perníčky jako cenu útěchy. Kdo ještě nenapsal dopis Ježíškovi, mohl tak učinit zde a vhodit své přání do Ježíškovy poštovní schránky. U stromečku zazněly koledy a vánoční písně a po setmění se hlavně děti už nemohly dočkat příchodu Mikuláše. K velkému překvapení letos dorazil s andělem v povoze taženém čerty. Čerti dostatečně postrašili zlobivé děti a při příslibu, že se polepší, zatím nikoho do pekla neodvedli. Závěrem děti odříkali Mikuláši básničku a za odměnu dostali balíček plný dobrot.

20. a 21. 10. 2017

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se letos zúčastnilo 187 občanů Bílkova z celkového počtu 304 oprávněných voličů. Všechny odevzdané hlasy byly platné. Nejvíce hlasů získala strana ANO 2011, kterou zvolilo 69 občanů (36,89 %), na druhém místě skončila strana KDU-ČSL s počtem 26 hlasů (13,9 %). Pomyslné třetí místo obsadila strana KSČM s počtem 25 hlasů (13,36 %). Podrobné informace o volbách v Bílkově jsou k dispozici na této stránce. Celkové výsledky za obec Dačice naleznete ZDE.

15. 10. 2017

Drakiáda

11. 6. 2017

Dětský den - Poznej a chraň přírodu

Máme rádi přírodu a zvířátka a proto se letošní dětský den zaměřil právě na spojení zábavy a ponaučení o tom, co pro nás příroda dělá a co my můžeme udělat pro ni. Vedle rybářů tak ukázali své umění včelaři, myslivci i kynologové. Děti se snažily vyhrát jízdu na psím spřežení, rozeznat větvičky stromů, chytit rybu, ulovit rybu i trefit mamuta.

Naučily se třídit odpady a vyzkoušely si práci popelářů. Divokou řekou Vápovkou se svezly na kánoi a když sesbíraly odvahu, tak si mohly sáhnout přímo do včelího úlu. Kynologové jim předvedli, jak se dá vychovat i jejich pejsek a ukázali využití cvičeného psa při zajištění výtržníka.

Odměnou za soutěžení byly dětem balíčky se sladkostmi a v červnovém horkém dni i ledňák a osvěžující sprcha. Všem, kdo nám pomohli tuto hezkou akci připravit MOC děkujeme. SDH Bílkov.

 3. 6. 2017

Kácení májky

30. 4. 2017

Stavění májky a pálení čarodějnic

12. 3. 2017

Dětský maškarní bál

V neděli 12. března se v Bílkově konal již tradiční maškarní bál pro děti. Zábavné odpoledne dětem zpříjemnili klauni, kteří pro ně nachystali mnoho soutěží. Děti se sešly v hojném počtu a na parketu bylo možno vidět několik princezen, ninjů, berušek a mnoho dalších zajímavých kostýmů. Pro děti bylo nachystáno občerstvení a na konec i velká tombola. SDH Bílkov

18. 2. 2017

Masopust

Masopust 2017 Stejně jako v okolních vesnicích, i Bílkovem prošla skupinka více či méně zamaskovaných rozjařených postav, aby připomněla obyvatelům, že začíná předvelikonoční doba půstu. Masek sice postupem času ubývá, ale ti, kteří se rozhodli postavit se na stranu "bavičů" si se svými maskami dali opět mnoho práce a ukázali svojí nápaditost a um. Průvodu se zúčastnili tučňáci, šnečí rodinka, pasáček i s ovečkou, členové hippies, kuchaři, Rumcajs s Mankou, dva šikulové Pat a Mat a mnoho dalších. Smlouvu (většinou velmi nevýhodnou) se strachem o své krovy uzavírali občané s hladovými tesaříky. 

Jako již tradičně nás doprovázela skupinka hudebníků pana Mareše, kterým letos vypomáhali i otec se synem ze skupiny Duo Yamaha. Díky nezměrné vstřícnosti a pohostinnosti místních a náročnosti trasy již na závěr masek lehce ubývalo Děkujeme všem, kteří nás tak krásně přijali u svých obydlí a nemalou částkou podarovali, že stejně jako v předcházejících letech se budeme snažit Vám vaši pohostinnost oplatit na námi pořádaných akcích.

Vaši hasiči Bílkov

14. 1. 2017

Hokej Bílkov vs. Dobrohošť

 1. 1. 2017

Novoroční výstup na Bábu

Dokonalé zimní počasí podpořilo více než 650 novoročních turistů s baťůžky, kočárky, vodítky, nebo jen tak s placatkou při prvním letošním výšlapu na naší oblíbenou Bábu. Odměna na vrcholu byla již tradiční… svařáček, punč, čajík, ohýnek k opečení špekáčku, ale hlavně ta spousta známých a kamarádů. Všichni si do roku 2017 popřáli jen to nejlepší a nechali se zvěčnit na hromadnou fotečku. Památku na toto novoroční setkání (letos zelenou placku) rozdávali opět bílkovští hasiči, kterým patří dík za přípravu všeho teplého. Novinkou na Bábě se pro letošek stal krásný památeční rozcestník, tentokrát vytvořený v Budíškovicích.