Rok 2011

30. 12. 2011

Turnaj v Člověče, nezlob se

30. 10. 2011

Pojďte taky pouštět draky:

V neděli 30. října sezvali bílkovští hasiči děti, rodiče a samozřejmě draky všeho druhu na louku za kostel k tradiční podzimní zábavě – pouštění draků. Ovšem ukázalo se, že ani jeden ze dvacítky dráčků neumí létat v bezvětří. Takže tatínci a dědečkové „létali“ a draci „chodili pěšky“. Ale u bufetu s čajem, buřty a v ohni pečenými bramborami nám bylo všem dobře. Jak poznamenal jeden z tatínků: „Ještě že nefouká, byla by nám tu zima“. Takže dráčci, zkusíme to příští rok znovu?

Michal ížek, SDH Bílkov

10. 9. 2011

Opožděná Oslava dne dětí v Bílkově

Letošní nepříznivé "letní" počasí zabránilo bílkovským hasičům uskutečnit v červnu oslavu Dne dětí. Proto se rozhodli vynahradit našim nejmenším újmu na radosti ze soutěžení, akcí nazvanou Rozloučení s létem. Vybrali si pro to zřejmě poslední víkend s teplotami, které léto skutečně připomínaly, a to sobotu 10.září. Krásné počasí a zajímavý program přilákaly na hřiště v Bílkově více než 50 dětí s rodiči, což bylo samo o sobě velikou odměnou pro všechny organizátory. Letošní oslava byla, po loňském tématu "Pomáhat a chránit", ve stylu "Hasiči a požárníci"  a připraveno bylo opět mnoho originálních soutěží zaměřených na vědomosti, zručnost i odvahu dětí. Podle ohlasu samotných účastníků (nakonec nejen dětských), byla největší atrakcí lanová skluzavka, na kterou se stála dlouhá fronta ještě dlouho po skončení soutěží. Svoji techniku a vybavení přijeli ukázat i profesionální hasiči z Dačic, kteří na závěr předvedli i ukázku vyproštění osob z nabouraného auta. Na samotný závěr odpoledne všichni zatleskali šikovné dvojici bílkovských mažoretek za jejich krásné vystoupení. Velmi děkujeme všem, kdo se podíleli, ať finančním přispěním nebo svým úsilím na přípravě tohoto ročníku soutěžení a přejeme mnoho chuti, síly a nových originálních nápadů.

Michal Křížek, SDH Bílkov  

13. 8. 2011

Hofstavcup

Ani deštivé počasí neodradilo 10 týmů utkat se v již šestém ročníku soutěže v malé kopané na bílkovském hřišti. Na prvním místě se letos umístilo mužstvo 3‰ z Hříšice. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Kamil Novák, nejlepším střelcem Hofstavcupu pak Luděk Vitouš.

4. - 6. 7. 2011

Výlet SDH do termálních lázní

 Bílkovští hasiči se rozhodli, že by i letos rádi vyrazili někam za teplem. Nedostatek dovolených a neochota cestovat za něčím teplým stovky kilometrů určily cílem výletu termální lázně ve slovenském Mederu. Jak "účastníci zájezdu po vlastní ose" sami přiznali, ubytování bohužel díky přesunutému termínu odjezdu nedopadlo zrovna nejlépe, ale teploučká voda, dobrá parta, pěkné počasí a studené pivo zajistily, že zážitky z dovolené byly vesměs velmi příjemné. Cestou nazpět ještě navštívili Vodní dílo Gabčíkovo, kde se nejvíce líbilo nejmenšímu výletníkovi Toníkovi od Večeřů. Kam se společně podíváme příště?

18. 6. 2011

Dřevorubec a Buchta roku 2011

30. 5. 2011

Kácení májky

Kvůli nepřízni počasí se musel odložit Dětský den. Kácení májky ale na programu zůstalo a i přes počáteční nevelikou účast se akce vydařila. Jak je už tradicí, šťastný výherce v tombole měl tu čest májku osobně pokácet a ta byla poté odnesena až k jeho domu.

30. 4. 2011

Stavění májky a pálení čarodějnic

30. 3. 2011

Brigáda - úklid obce

Každým rokem na jaře dělají hasiči dobrovolnou brigádu na úklid prostor zbrojnice, blízkého okolí včetně úklidu posypového materiálu, který v zimě pomáhal při námraze proti smyku, ale nyní pomáhá maximálně zaprášit čerstvě vyprané prádlo na šňůrách a na Velikonoce umytá okna. Je vidět, že není potřeba být hasičem, aby si člověk vážil čistého prostředí, a proto se na úklid sešlo hned 18 brigádníků, kterým tímto děkujeme, za čistější a hezčí Bílkov.

13. 3. 2011

Dětský maškarní bál

Na nedělní odpoledne připravili hasiči v Bílkově, pod vedením Majky Křížkové, další tradiční kulturní akci určenou především našim nejmenším. Mnoho veselých soutěží a tanečků, krásných i hrůzostrašných masek, zakončilo obtiskávání barevných dlaní na stěnu a ukázka výroby náušnic. I přes letošní nevelkou účast dětí se akce vydařila a na maškarách bylo vidět, že se bavily.

5. 3. 2011

Bowling Bílkov vs. Dobrohošť

V rámci projektu "Utužování sousedských vztahů",  podporovaného Evropskou unií se uskutečnil další přátelský souboj mezi zástupci Dobrohoště a Bílkova. Po výhře Bílkova na domácím ledě v roce 2009 se rok poté v odvetném koloběžkovém závodě na "Stařečku" dostal na remízový výsledek. Po prozkoumání podmínek dotací z EU pro provozování těchto kulturních akcí a konzultacích s evropským komisařem pro výchovu, vzdělání, kulturu a mládež Jánem Figeľem, jsme se proti sobě postavili potřetí a to v bowlingu. Po náročném a fyzicky vyčerpávajícím turnaji zvítězilo na body těsným výsledkem (11:6) družstvo z Dobrohoště. Věříme, že si to bílkovští nenechají líbit a připraví další odvetný zápas v novém originální disciplíně. ;-)

23. 2. 2011

Masopustní průvod

Jakoby měl pán Bůh v kalendáři tuto sobotu také zaškrtnutou jako masopustní, dopřál našemu průvodu naprosto opačné počasí, než jaké bylo k vidění celý předešlý mrazivý týden. I díky tomu mohl rej masek vyrazit dům od domu celou vsí, aby pobavil a potěšil občany před velikonočním půstem.

Velikým potěšením jak pro přihlížející, tak i pro pořadatele, bylo nečekaně veliké množství velmi originálních a mnohdy i vlastnoručně vytvořených krásných masek, kterých se podařilo napočítat ke čtyřicítce. Dobrovolní hasiči by tímto chtěli poděkovat nejen účinkujícím, ale také všem, kteří průvodu otevřeli, dobrotami rozličných druhů podarovali i nějaký ten peníz do kasičky vhodili. A tímto se opět zavazují, že finance touto cestou získané, investují zpět občanům v podobě kulturního vyžití.

 1. 1. 2011

Novoroční výstup na Bábu

Tak početnou návštěvu, jaká se sešla první lednový den tohoto roku na tradičním místě, jistě ani sama Bába nečekala. Přišlo jí totiž popřát do nového roku hned 350 turistů z blízkého okolí i s velkým množstvím čtyřnohých miláčků. Kdyby je měla „stařenka“ sama pohostit, asi by jí mnoho zdravíčka do celého roku 2011 nezbylo. Proto si na tento úkol přizvala své dobré známé dobrovolné hasiče z Bílkova, kteří ochotně navařili všem návštěvníkům podle chuti čaj či grog a každému věnovali památeční odznáček. Ani její přítel Dědek nezůstal bez povšimnutí. I jemu přišli všichni popřát mnoho zdaru a dlouhá léta po boku své družky. Jsme velmi rádi, že se tato tradice tak pěkně ujala a na tento, již pátý ročník, vyrazilo tolik lidí, kteří si rádi užívají čerstvého vzduchu na procházkách přírodou.