Rok 2009

27. 12. 2009

Vánoční turnaj ve hře "Člověče, nezlob se!" a "Vánoční kuželka"

Na první povánoční neděli připravili hasiči hned dvě zábavné akce. Odpoledne se sešly děti v sále hospody U smrků, aby se pokusily vyhrát putovní zlatou figurku. V zápolení, plném emocí, proklínání, přemlouvání a prošení hracích kostek, aby už konečně padla šestka, nakonec vyhrál již druhý ročník Tom Pospíchal. Po hře ještě pomohly všechny děti panu Horníkovi originálně vymalovat sál.

Po skončení člověče vyrazili hasiči a jejich rodinní příslušníci do dačické kuželny, aby se pokusili shodit nějaké to vánoční kilo. Nevíme, nakolik se komu zadařilo, ale zábavy a pohybu si užili dost.

25. 12. 2009

Vánoční čtyřboj

Soutěžit přišlo 5 dvoučlenných týmů ve čtyřech disciplínách: šipky, kulečník, stolní fotbal a pití piva na ex. Správná taktika, rozvržení pořadí soutěží a důkladný dlouhodobý trénink přinesly ovoce (zkapalněné) pro domácí "profíky".

24. 12. 2009

Vánoční koledy

Na Štědrý večer se sešli bílkovští občané u hospody U smrků, aby si poslechli koledy v podání dačických muzikantů.

4. - 6. 12. 2009

Návštěva sv. Mikuláše v Bílkově

Jako každý rok k nám i letos zavítal svatý Mikuláš i se svými pomocníky. Už v pátek navštívil děti v mateřské školce, v sobotu k večeru si prošel celý Bílkov a podaroval mnoho "hodných" dětí a v neděli odpoledne se ještě zastavil s andělem a dvěma pekelníky v sále hospody "U Pavla", kde hasiči připravili dětem Mikulášskou besídku plnou her, tance a soutěží.

14. 11. 2009

Vyprávění p. Kopečného o cestě do Norska v hospodě U smrků

Další povídání s promítáním fotografií o cestě na motorce do země Trolů, nádherných fjordů, příjemných lidí a čisté přírody.

7. 11. 2009

Výlet do vinného sklípku Sádek u Třebíče

Sbor dobrovolných hasičů pořádá každoročně jako poděkování místním občanům za pohostinnost při Masopustu na podzim hudební zábavu. Po loňské malé účasti se rozhodli uspořádat namísto zábavy výlet do vinného sklípku. Na výbornou martinskou husu, kvalitní víno a veselou hudbu od harmonikáře p. Kubálka vyrazilo více než 50 lidí.

6. 11. 2009 v hospodě U smrků

Turnaj v šipkách

1. místo - Lorenc Petr

2. místo - Vrba Pavel

3. místo - Kopečný Robert

27. 10. 2009

Exkurze v pivovaru Bernard

V úterý 27. října se vydalo bezmála 30 pivních fajnšmekrů na exkurzi do humpoleckého pivovaru Bernard přímo na pozvání majitelů tohoto pivovaru. Zajímavou prohlídku celého areálu i s odborným výkladem zakončilo velmi milé pohoštění v malé pivovarské pivnici. Mnozí si odvezli upomínkové předměty, většina krásný zážitek a snad všichni až podezřele dobrou náladu.

6. 9. 2009

Cvičení hasičů

Námětového cvičení a kontroly schopnosti zásahu se zúčastnilo 6 dobrovolných hasičů. Výborné výsledky a velmi krátký čas potřebný k uhašení požáru v naší vsi dodává jistotu, že bílkovští hasiči nejsou jen organizátory kulturních akcí, ale jsou schopni chránit majetek a zdraví.

 30. 8. 2009

Výstup na Bábu

Výstupu a měření se účastnilo 29 turistů z Bílkova a 2 psi. Vedlejší vrchol přeměřen a je skutečně vyšší o celé 2 metry. Přepisujeme učebnice, stahujeme mapy ze škol a upozorníme armádu.

Nejvyšší vrchol jsme neoficiálně nazvali Dědek (výška 667 m n.m.).

8. 8. 2009

Šipkový turnaj v hospodě U smrků

Tentokrát se přihlásilo pouze 12 účastníků.

Výsledky:  1. místo - Lorenc Petr

                 2. místo - Koubová Jana

                 3. místo - Horník Zdeněk

25. 7. 2009

Sudičky

Kdo Vám v dnešní nejisté době poví, jak se bude vyvíjet váš život, nebo čím bude vynikat Vaše dítě? Asi opravdu jedině sudičky. A ty zavítaly právě do Bílkova, aby upředly místním novorozencům pevnou a dlouhou nit osudu. Prozatím navštívily dvě mladé rodiny a v případě zájmu dalších rodičů ochotně přijdou ke všem bílkovským miminkům.

13. 6. 2009

Dřevorubecká soutěž a soutěž Buchta roku

Výsledky Dřevorubecké soutěže:                                      Výsledky soutěže Buchta roku:

        1. místo - Kamiš Jaroslav                                                1. místo - Hronová Adélka

        2. místo - Křížek Michal                                                   2. místo - Křížková Veronika

        3. místo - Hofbauer Martin                                              3. místo - Křížková Marie

31. 5. 2009

Dětský den

1. 3. 2009

Dětský maškarní bál

21. 2. 2009

Masopust

18. 1. 2009

Hokej Bílkov - Dobrohošť

Bohužel detaily zápasu se zřejmě nedochovaly. Víme jen, že Bílkov vyhrál až na nájezdy.

1. 1. 2009

Novoroční výstup na Bábu