Rok 2013

28. 12. 2013

Turnaj v Člověče, nezlob se

25. a 26. 10. 2013

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny ČR v Bílkově

20. 10. 2013

Drakiáda

22. 9. 2013

Řízkobraní

Každý člověk má někdy dobrý nápad. Pokud dáte takových lidí dohromady víc, tak se celý rok nemáte čas nudit. Stejně jsme na tom my bílkovští hasiči. Rok, co rok uspořádáme tolik akcí, že se ani na prstech obou rukou spočítat nedají. Ovšem chtěl bych se věnovat jedné konkrétní. Nepsaným pravidlem je, že výtěžek z Masopustu věnujeme v celé výši zpět všem, kteří nás vždy tak velkoryse hostí. A ani letos tomu nebylo jinak. Po loňském, velmi vyvedeném Vinobraní nám zbyla již jen jedna varianta pohoštění….Řízkobraní.  12 druhů dobrůtek v trojobalu se dvěma druhy bramborových salátů a několik smažených specialit, ve spojení s oblíbeným muzikantem Pavlem Urbancem a veselou tombolou vytvořilo velmi příjemnou a osobitou atmosféru, která tak pěkně a nenásilně lidi sbližuje. Děkuji všem za nás pořadatele, protože Vaše přízeň nám dodává energii pro další tvoření.

Michal Křížek

7. 9. 2013

Dětský den

Přejít přes potok po lanech, ulovit harpunou rybu, umět uvázat lano a mnoho jiného musí umět námořník i jeho největší protivník. Za odměnu se vyfotit s mořskou pannou a uzmout část pokladu se poštěstilo asi 80ti budoucích mořeplavcům v Bílkově na hřišti. 7.září se proměnilo celé hřiště pod rukama místních hasičů a jejich milých pomocníků na malé moře plné různých nástrah a úkolů, při kterých jim zjevně vyhládlo, protože po připravených špekáčcích a limonádách se jen zaprášilo. Všichni jsme již nyní zvědaví, jaké téma ponese příští den věnovaný dětem. 

10. 8. 2013

Hofstavcup 2013

Na 8. ročníku Hofstavcupu se utkalo 7 fotbalových týmů. K vidění byly ostré souboje, ale i fair play chování hráčů. Domácí tým Bílkova skončil po prohraném penaltovém rozstřelu na čtvrtém místě za Hříšicí. Velmi vypjatý finálový souboj se odehrál mezi družstvem Kuldaboys a týmem z Budíškovic. V základní hrací době skončil nerozhodně 1:1, a proto opět rozhodovaly penalty. V nich byly nakonec úspěšnější hráči Kuldaboys, kteří si tak odvezli z Bílkova pohár za 1. místo. 

video

29. 6. 2013

Dřevorubec a Buchta roku 2013

Na první prázdninovou sobotu 29.června bude jistě dlouho vzpomínat mnoho přihlížejících a ještě více soutěžící, kteří se zůčastnili pátého ročníku zábavného zápolení s názvem Dřevorubec a Buchta roku. V Bílkově na hřišti se sešlo 12 siláků, kteří se pokoušeli dokázat, že právě oni jsou tím nejlepším dřevorubcem. Museli pro to ovšem splnit 10 nelehkých úkolů, jako je přesekání klády, řezání ruční pilou, výměna řetězu na motorovce či přibití hřebíku v desetimetrové výšce. Nejlépe se dařilo sbírat body letošnímu vítězi Pavlu Javůrkovi z Dobrohoště. Dokázal využít nejen svou sílu, ale i přesnost a rychlost. Mužskému zápolení ovšem silně konkurovala soutěž o nejlepší buchtu s pečeným základem, kde se setkalo hned 25 krásných a výtečných výtvorů od buchet až po dorty. Hodnoceny byly ve dvou kategoriích, dle vzhledu a chuti. Druhou kategorii měli, jako milou povinnost, vyhodnotit děti. Nejvíce úspěchů dosáhla krásná buchta potažená marcipánem od Adélky Pospíchalové z Bílkova s názvem Akvárium. Mimo to měly děti možnost se do sytosti vyskákat na nafukovacím hradu, skluzavce a kolotoči. Večer se ještě tančilo pod širým nebem na pouťové zábavě se skupinou Stonožka. Celou akci opět připravili bílkovští hasiči. Ovšem jen díky štědrým sponzorům TRW –DAS, s.r.o. Dačice, E.ON Česká republika, s.r.o., Hron Dačice s.r.o., Fiskars ČR, Pokrývačství KAZAVA Bílkov, Město Dačice, Technické služby Dačice s.r.o., Hofstav Martin Hofbauer, Okna – Dveře Bastl Třebětice, ZD Hříšice a HM – Metal s.r.o., bylo možné tak velkou akci s hodnotnými cenami pro všechny soutěžící připravit. Za to jim patří velký dík a přání, aby na kulturu v Bílkově nezanevřeli ani v příštích letech.

video

30. 4. 2013

Stavění májky a pálení čarodějnic

28. 4. 2013

Tvořivá dílnička se Šárkou

V neděli odpoledne se v sále hostince U Smrků sešlo asi 15 dětí s maminkami a společně jsme pod vedením šikovných rukou Šárky Kopřivové vytvářeli kytičky z látky. Děti se přiučily, rodiče zabavili a už se těšíme na nápady pro další tvořivost našich malých šikulů.

6. 4. 2013

Prostříno v Bílkově

Zdánlivě nenápadné letité štengrování mezi Bílkovem a Dobrohoští o tom, kde jsou "šikovnější" obyvatelé,

nabralo neuvěřitelné obrátky. Bílkovští po třech soutěžích prohrávali o bod, který se snaží vybojovat v letošním klání s názvem Prostříno. Na sobotu 6.dubna připravili své čtyřchodové menu a nechali soupeře  z Dobrohoště s odbornou porotou vychutnat to nejkvalitnější, co dokázali připravit. Podle reakcí hostům chutnalo a zábava vykouzlila úsměvy u všech přihlížejících. Kvality dobrohošťských hospodyněk a kuchaříčků prověřila hned následující sobota 13. dubna, kdy nás ve svém obecním úřadě úžasně pohostili a pobavili. Nelehké rozhodování měli soutěžící i porota, která měla odhalit, která ze vsí umí lépe vařit. Závěr tohoto klání byl šťastnější pro Bílkovské a tím se podařilo skóre mezi obcemi vyrovnat. Už teď urputně vymýšlíme další originální disciplínu pro naše mezivesnické zápolení.

 video z Bílkova

13. 4. 2013

Prostříno v Dobrohošti

video z Dobrohoště

17. 2. 2013

Dětský maškarní bál

Aby dětem nebylo líto, že si dospělí dovádějí v maskách, tak na neděli 17. února připravili hasiči dětský maškarní karneval v místním sále hospody U Smrků. Třicítka krásných i strašidelných masek měla možnost se vydovádět, zatančit si, zasoutěžit a v závěru i shlédnout vystoupení mistra kouzelníka p. Němce.

16. 2. 2013

Masopust

Snad už jen míchačka na beton chyběla v letošním masopustním průvodu Bílkovem. 35 pestrobarevných a nápaditých masek prošlo v sobotu 16. února obcí, aby rozveselili v době předvelikonoční co nejvíce domácích i přihlížejících. Ti jim za skvělé pobavení připravili nesčetně pochoutek i tekutých občerstvení. 

Z výtěžku průvodu přislíbili místní hasiči uspořádat na podzim opět veselý kulturní zážitek, podobně jako v loňském roce "vinobraní". 

SDH děkuje všem zúčastněným za vydařený masopust.

11.-12. 1. 2013 a 25.-26. 1. 2013

Prezidentské volby - výsledky v Bílkově

V Bílkově se prvního kola voleb zúčastnilo celkem 198 lidí, tedy 65,78 % z celkových 301 registrovaných voličů. Všechny odevzdané hlasy byly platné.

Účast ve druhém kole prezidentských voleb byla téměř stejná jako v kole prvním. Volilo 194 lidí,

tj. 64,67 % ze 300 registrovaných voličů. Tři odevzdané obálky byly neplatné.

Výsledky voleb:

7. 1. 2013

Tříkrálová sbírka

Oblastní charita Jihlava tímto děkuje všem, kteří v období od 1. 1. do 14. 1. 2013 vlídně přijímali koledníky a přispěli do jejich pokladniček. Stejné díky patří i samotným koledníkům, kteří věnovali nezištně svůj čas ve prospěch pomoci druhým. Získané prostředky budou použity pro přímou pomoc potřebným a přispějí k udržení a k rozvoji sítě sociálně zdravotních služeb v našem regionu.

1. 1. 2013

Novoroční výstup na Bábu

Již po sedmé bylo prvního ledna na nejvyšším vrcholu okolí velmi rušno. Tento turistický cíl láká na první novoroční procházku více a více turistů, proto je dobře, že se o svou popularitu Bába podělila s Dědkem, svým o kousek vyšším přítelem. Na příjemně mrazivé odpoledne bude letos vzpomínat asi 400 výletníků, kteří si přišli se svými přáteli popřát zdraví, štěstí a spokojenost. K tomu jim bílkovští hasiči již tradičně připravili horký čaj, grog a památeční odznáček pro každého účastníka. Ať se na tomto příjemném místě scházíme ještě mnoho let Vám všem přejí a za náklonnost děkují členové SDH Bílkov.