Rok 2012

Ačkoli zde o sobě Bílkov nedával již několik měsíců vědět, tak rozhodně nezahálel!

Již v polovině října proběhla Drakiáda, která byla určitě jednou z prvních v okolí.

Na kopci za kostelem vzlétla k nebi skoro dvacítka dráčků různých tvarů a velikostí.

A jelikož každý dráček měl nejméně 3 majitele, tak připravené brambory v popelu pečené, buřtíky, koláčky i čaj zmizely přímo před očima.

Před vánoční hysterií okolo nákupu dárečků, se pravidelně zjevuje svatý Mikuláš se svými pomocníky, aby hodným dětem nadělil dobroty a ty méně hodné předal k převýchově svým pekelným pomocníkům. A ani Bílkov nevynechal a zjevil se mezi dětmi hned třikrát. Nejprve obešel ves, na druhý den byl pozván do mateřské školky a o víkendu se ještě zastavil na besídce v sále hospody U Smrků. Štědří byli i rodiče a díky nim se vytěžilo více než 5000,- korun, které byli věnovány dětskému domovu v Jemnici. 

Po rozbalení dárků od Ježíška a snědení všeho sladkého, co doma bylo, nastal čas sportu. 

Na 29. prosince hasiči naplánovali kuželkový turnaj pro malé i velké a všem se náramně líbilo.Den poté ještě děti dokazovaly, že ještě nezapomněly  ba naopak zdokonalily svou taktiku ve hře člověče nezlob se. Po hladké výhře obhájkyně Zlaté figurky z roku 2010 Natálka Vitoušové pokračovalo zábavné odpoledne hrou Bingo a na závěr si děti měly možnost vlastnoručně vytvořit náušnice za pomoci šikovných rukou Šárky Kopřivové.

Za všemi těmito akcemi stojí sbor dobrovolných hasičů v Bílkově, kterým patří veliký dík a přání spousty energie do roku 2013.30. 12. 2012

Turnaj v Člověče, nezlob se

29. 12. 2012

Vánoční kuželkový turnaj

 9. 12. 2012

Mikulášská nadílka U Smrků

Vánoční betlém (Bílkov č.p. 8)

Je velmi příjemné, když se i v dnešní uspěchané době, najde někdo, kdo věnuje svůj um a volný čas na vybudování něčeho tak hezkého, jako náš místní truhlář a řezbář pan Jan Křížek. Přinášíme Vám pár obrázků vyřezaného dřevěného, pohyblivého Betléma, který vlastnoručně stvořil v roce 2010 a neustále jej vylepšuje a zkrášluje. Můžete si jej ovšem opět prohlédnout i naživo, protože ho vystavil na své zahradě, aby Vám tak zpříjemnil tento předvánoční čas. 

14. 10. 2012

Drakiáda

12.-13. 10. 2012

Volby do zastupitelstev krajů

Volební výsledky z obce Bílkov (volební okrsek 13), Dačice, Jihočeský kraj.


22. 9. 2012

Bílkovské vinobraní

Letošní rok musel být na bílkovských jižních svazích velmi úrodný, protože si místní dobrovolní hasiči troufli uspořádat v těchto končinách velmi ojedinělou akci s názvem Bílkovské vinobraní. Navzdory prohibici se v sobotu 22. září hasičská zbrojnice změnila na veliký vinný sklípek, aby pohostila všechny, kteří v únoru tak vřele přivítali masopustní průvod. Jako výraz vděčnosti hasiči rozlévali jen ta nejkvalitnější vína a burčák, k tanci zahrál místní skvělý muzikant Pavel Urbanec a pánové si připravili i překvapení. Tím bylo taneční vystoupení v krojích, které jen pro tuto příležitost ušila šikulka Eva Paulenková. Podle ohlasů se akce vydařila po všech stránkách nad očekávání dobře a hasiči již přemýšlí, čím takový úspěch překonají v příštím roce. 

Všem, kteří přidali ruku k dílu, srdečně děkuji  

                                                  velitel SDH Bílkov Michal Křížek

30. 8. 2012

Veřejná schůze

Zápis z veřejné schůze v Bílkově 

Projednání prodeje budovy občanské komise 

Na veřejné schůzi byl vysvětlen záměr prodeje budovy občanské komise s tím, že výtěžek z prodeje budovy bude investován do budovy kulturního domu v Bílkově (bývalá „horní hospoda“). Byla slíbena instalace jednoho plynového topení pro byt a druhého pro prostory pohostinství, zateplení bytu a výměna oken. Zbytek finančních prostředků bude investován do přemístění knihovny z budovy občanské komise do „horní hospody“. 

Na schůzi bylo přítomno 20 místních občanů (včetně občanské komise). 

Závěr schůze: 

Občané jednomyslně odhlasovali nesouhlas s prodejem budovy občanské komise.

Vyjádření členů občanské komise:

Neprodávat budovu občanské komise. 

Podepsáni: Kouřil, Beníček, Křížek, Břínek, Štefaniková

18. 8. 2012

Hofstavcup

Letošního ročníku Hofstavcupu se zúčastnilo 7 týmů. Na třetím místě skončilo družstvo Bílkova, druzí se umístili Budíškovice a první místo obsadil tým Zoufalej chaos.

15.8. 2012

SDH Bílkov na Lipně

Členové SDH Bílkov si opět zařídili společnou pohodovou dovolenou, tentokrát na Lipně. Zde je několik obrázků

16. 6. 2012

Dřevorubec a Buchta roku 2012

Tuto sobotu 16. června bílkovské hřiště opět ožilo. Za zpěvu motorové pily a country hudby totiž proběhl již čtvrtý ročník zábavného rodinného odpoledne s názvem „Dřevorubec a Buchta roku 2012“. V roli siláckých těžařů dřeva se letos ocitla jedenáctka soutěžících, brousících si zuby na velmi hodnotné a lákavé ceny. Ani pekařky a cukrářky nezahálely a přinesly k ohodnocení tou nejodbornější porotou své voňavé a nádherně vyhlížející buchty, kterých se sešlo hned třináct. Nebylo tedy divu, že silově, psychicky  i teplotně velmi náročná zápolení musela být  oměněna výborným občerstvením, a to jak po těle, tak na duši v podobě večerní zábavy pod širým nebem se skupinou KDOSSI. 

Výsledky soutěží:       Dřevorubec roku 2012                     Buchta roku 2012

                                   1.místo - Jaroslav Čurda                 1.místo - Jitka Čurdová - buchta „Housenka“

                                   2.místo – Milan Navrátil                   2.místo - Horníkovi - buchta „Pyramida“

                                   3.místo – Miloš Křížek                     3.místo - Verča Křížková - buchta „Člověče“

SDH Bílkov by chtělo ještě jednou touto cestou poděkovat všem, kteří pomohli tuto akci uskutečnit. Děkujeme také štědrým sponzorům, bez nichž by se dnes již podobné soutěže neobejdou: Město Dačice,HRON Dačice s.r.o., HOFSTAV Martin Hofbauer, KAZAVA pokrývačství, BŘETISLAV KOCIÁN tesař-památkář, TRW - DAS a.s. Dačice, CENTROPEN a.s. Dačice, ZAHRADNÍ CENTRUM Fučík, JÍDELNA CENTROPEN Pavel Mikeš, REKLAMNÍ STUDIO, Jiřina Bubeníčková, ŽELEZÁŘSTVÍ BEST, E.ON, HM-Metal, Fiskars.

2. 6. 2012

Dětský den a kácení májky

Oslava dne dětí se letos v Bílkově nesla v pouťovém duchu. Na dvacet atrakcí, které k pouti nodmyslitelně patří, pobavilo téměř šedesát dětí i jejich rodičů. Tato akce, velice náročná na přípravu, však opět pobavila a ztmelila kolektiv organizátorů z SDH Bílkov, což jsme si dokázali večer při kácení Májky. Doufám, že nám chuť a nadšení ještě dlouho vydrží a velice děkuji všem pomocníkům i účastníkům pouti. 

30. 4. 2012

Stavění májky a pálení čarodějnic

18. 2 2012

Masopust

Setkání potápěčů s čarodějnicí, zpěváka a šoumena Dana Nekonečného se svou exotickou tanečnicí a šejků z Dubaje. Stejně tak tančící babka s dědkem na zádech se svými novými kamarády z pohřební služby, či pojízdná plastická chirurgie ochotně zvyšující mužům i ženám sebevědomí a vedle zahradník pasoucí své masožravé květinky, které okusovala strakatá kravka. To je však jen malý výčet ze široké řady nádherných originálních masek, které se v sobotu 18. února prošly Bílkovem za veselého vyhrávání muzikantů z Peče pestrobarevným průvodem. Milé přivítání a bohaté pohoštění je čekalo u mnoha vchodových dveří a za odměnu a jako poděkování zvaly všechny na podzimní "bílkovské vinobraní"

SDH děkuje všem maskám, přihlížejícím a domácím za vydařený masopust.                                                                                                                         

5. 2. 2012

Dětský maškarní bál

Jako každým rokem, v době před masopustem, připravili bílkovští hasiči pro naše dětičky maškarní karneval. Letošní účast dětí i rodičů byla o poznání lepší, než v roce loňském a to je největší odměna pro samotné organizátory, když jejich snaha dopadá na úrodnou půdu. Zábavné hry, tančení na taneční podložce, odměna v podobě profesionálních fotek v rámečku pro každou masku a možnost zatančit si se svými kamarády, učinily toto nedělní odpoledne velmi příjemným. Krásných a originálních masek se do sálu hospody U smrků více než třicet.

1. 1. 2012

Novoroční výstup na Bábu

Letošního výstupu se podle součtu rozdaných upomínkových odznáčků zúčastnilo 370 turistů, což znamená, že lidí, kteří po bujaré oslavě Silvestra neleží doma u televize přibývá a to je jedině dobře.