Rok 2012

Ačkoli zde o sobě Bílkov nedával již několik měsíců vědět, tak rozhodně nezahálel!
Již v polovině října proběhla Drakiáda, která byla určitě jednou z prvních v okolí.
Na kopci za kostelem vzlétla k nebi skoro dvacítka dráčků různých tvarů a velikostí.
A jelikož každý dráček měl nejméně 3 majitele, tak připravené brambory v popelu pečené, buřtíky, koláčky i čaj zmizely přímo před očima.
Před vánoční hysterií okolo nákupu dárečků, se pravidelně zjevuje svatý Mikuláš se svými pomocníky, aby hodným dětem nadělil dobroty a ty méně hodné předal k převýchově svým pekelným pomocníkům. A ani Bílkov nevynechal a zjevil se mezi dětmi hned třikrát. Nejprve obešel ves, na druhý den byl pozván do mateřské školky a o víkendu se ještě zastavil na besídce v sále hospody U Smrků. Štědří byli i rodiče a díky nim se vytěžilo více než 5000,- korun, které byli věnovány dětskému domovu v Jemnici. 
Po rozbalení dárků od Ježíška a snědení všeho sladkého, co doma bylo, nastal čas sportu. 
Na 29. prosince hasiči naplánovali kuželkový turnaj pro malé i velké a všem se náramně líbilo.Den poté ještě děti dokazovaly, že ještě nezapomněly  ba naopak zdokonalily svou taktiku ve hře člověče nezlob se. Po hladké výhře obhájkyně Zlaté figurky z roku 2010 Natálka Vitoušové pokračovalo zábavné odpoledne hrou Bingo a na závěr si děti měly možnost vlastnoručně vytvořit náušnice za pomoci šikovných rukou Šárky Kopřivové.
Za všemi těmito akcemi stojí sbor dobrovolných hasičů v Bílkově, kterým patří veliký dík a přání spousty energie do roku 2013


30. 12. 2012
Turnaj v Člověče, nezlob se

https://photos.app.goo.gl/G1rtgrJ7Wkneu2qp6
29. 12. 2012
Vánoční kuželkový turnaj

https://photos.app.goo.gl/LYHQWiBPEjQXnD118
 9. 12. 2012
Mikulášská nadílka U Smrků

https://photos.app.goo.gl/ok3meekWtQn92RUHA
Vánoční betlém

Je velmi příjemné, když se i v dnešní uspěchané době, najde někdo, kdo věnuje svůj um a volný čas na vybudování něčeho tak hezkého, jako náš místní truhlář a řezbář pan Jan Křížek. Přinášíme Vám pár obrázků vyřezaného dřevěného, pohyblivého Betléma, který vlastnoručně stvořil v roce 2010 a neustále jej vylepšuje a zkrášluje. Můžete si jej ovšem opět prohlédnout i naživo, protože ho vystavil na své zahradě, aby Vám tak zpříjemnil tento předvánoční čas. 


Bílkov č.p.8


14. 10. 2012
Drakiáda

https://photos.app.goo.gl/UowLb4ugXkr8FWDSA

12.-13. 10. 2012
Volby do zastupitelstev krajů

Volební výsledky z obce Bílkov (volební okrsek 13)DačiceJihočeský kraj.
22. 9. 2012
Bílkovské vinobraní

Letošní rok musel být na bílkovských jižních svazích velmi úrodný, protože si místní dobrovolní hasiči troufli uspořádat v těchto končinách velmi ojedinělou akci s názvem Bílkovské vinobraní. Navzdory prohibici se v sobotu 22. září hasičská zbrojnice změnila na veliký vinný sklípek, aby pohostila všechny, kteří v únoru tak vřele přivítali masopustní průvod. Jako výraz vděčnosti hasiči rozlévali jen ta nejkvalitnější vína a burčák, k tanci zahrál místní skvělý muzikant Pavel Urbanec a pánové si připravili i překvapení. Tím bylo taneční vystoupení v krojích, které jen pro tuto příležitost ušila šikulka Eva Paulenková. Podle ohlasů se akce vydařila po všech stránkách nad očekávání dobře a hasiči již přemýšlí, čím takový úspěch překonají v příštím roce. 

                                                                                Všem, kteří přidali ruku k dílu, srdečně děkuji  
                                                  velitel SDH Bílkov Michal Křížek

https://photos.app.goo.gl/q3pMn5dTukthWVb38

30. 8. 2012
Veřejná schůze

Zápis z veřejné schůze v Bílkově 

Projednání prodeje budovy občanské komise 

Na veřejné schůzi byl vysvětlen záměr prodeje budovy občanské komise s tím, že výtěžek z prodeje budovy bude investován do budovy kulturního domu v Bílkově (bývalá „horní hospoda“). Byla slíbena instalace jednoho plynového topení pro byt a druhého pro prostory pohostinství, zateplení bytu a výměna oken. Zbytek finančních prostředků bude investován do přemístění knihovny z budovy občanské komise do „horní hospody“. 
Na schůzi bylo přítomno 20 místních občanů (včetně občanské komise). 

Závěr schůze: 
Občané jednomyslně odhlasovali nesouhlas s prodejem budovy občanské komise.
Vyjádření členů občanské komise:
Neprodávat budovu občanské komise. 

Podepsáni: Kouřil, Beníček, Křížek, Břínek, Štefaniková
18. 8. 2012
Hofstavcup

Letošního ročníku Hofstavcupu se zúčastnilo 7 týmů. Na třetím místě skončilo družstvo Bílkova, druzí se umístili Budíškovice a první místo obsadil tým Zoufalej chaos.

https://photos.app.goo.gl/SCUbev8fWWT2ZbXq7
15.8. 2012
SDH Bílkov na Lipně

Členové SDH Bílkov si opět zařídili společnou pohodovou dovolenou, tentokrát na Lipně. Zde je několik obrázků

https://photos.app.goo.gl/kMzCMppLNMqmT7uz6

16. 6. 2012
Dřevorubec a Buchta roku 2012

Tuto sobotu 16. června bílkovské hřiště opět ožilo. Za zpěvu motorové pily a country hudby totiž proběhl již čtvrtý ročník zábavného rodinného odpoledne s názvem „Dřevorubec a Buchta roku 2012“. V roli siláckých těžařů dřeva se letos ocitla jedenáctka soutěžících, brousících si zuby na velmi hodnotné a lákavé ceny. Ani pekařky a cukrářky nezahálely a přinesly k ohodnocení tou nejodbornější porotou své voňavé a nádherně vyhlížející buchty, kterých se sešlo hned třináct. Nebylo tedy divu, že silově, psychicky  i teplotně velmi náročná zápolení musela být  oměněna výborným občerstvením, a to jak po těle, tak na duši v podobě večerní zábavy pod širým nebem se skupinou KDOSSI. 

https://photos.app.goo.gl/ZCDUKmrxSechCDAv7

Výsledky soutěží:       Dřevorubec roku 2012                     Buchta roku 2012

                               1.místo - Jaroslav Čurda               1.místo - Jitka Čurdová - buchta „Housenka“

                               2.místo – Milan Navrátil               2.místo - Horníkovi - buchta „Pyramida“

                               3.místo – Miloš Křížek                   3.místo - Verča Křížková - buchta „Člověče“

SDH Bílkov by chtělo ještě jednou touto cestou poděkovat všem, kteří pomohli tuto akci uskutečnit. Děkujeme také štědrým sponzorům, bez nichž by se dnes již podobné soutěže neobejdou: Město Dačice,HRON Dačice s.r.o., HOFSTAV Martin Hofbauer, KAZAVA pokrývačství, BŘETISLAV KOCIÁN tesař-památkář, TRW - DAS a.s. Dačice, CENTROPEN a.s. Dačice, ZAHRADNÍ CENTRUM Fučík, JÍDELNA CENTROPEN Pavel Mikeš, REKLAMNÍ STUDIO, Jiřina Bubeníčková, ŽELEZÁŘSTVÍ BEST, E.ON, HM-Metal, Fiskars.2. 6. 2012
Dětský den a kácení májky

Oslava dne dětí se letos v Bílkově nesla v pouťovém duchu. Na dvacet atrakcí, které k pouti nodmyslitelně patří, pobavilo téměř šedesát dětí i jejich rodičů. Tato akce, velice náročná na přípravu, však opět pobavila a ztmelila kolektiv organizátorů z SDH Bílkov, což jsme si dokázali večer při kácení Májky. Doufám, že nám chuť a nadšení ještě dlouho vydrží a velice děkuji všem pomocníkům i účastníkům pouti. 

https://photos.app.goo.gl/654ksnKfxLTU6gd86
                                                                              

30. 4. 2012
Stavění májky a pálení čarodějnic

https://photos.app.goo.gl/JCrsqjBCphP6kPPw7
18. 2 2012
Masopust

Setkání potápěčů s čarodějnicí, zpěváka a šoumena Dana Nekonečného se svou exotickou tanečnicí a šejků z Dubaje. Stejně tak tančící babka s dědkem na zádech se svými novými kamarády z pohřební služby, či pojízdná plastická chirurgie ochotně zvyšující mužům i ženám sebevědomí a vedle zahradník pasoucí své masožravé květinky, které okusovala strakatá kravka.To je však jen malý výčet ze široké řady nádherných originálních masek, které se v sobotu 18. února prošly Bílkovem za veselého vyhrávání muzikantů z Peče pestrobarevným průvodem. Milé přivítání a bohaté pohoštění je čekalo u mnoha vchodových dveří a za odměnu a jako poděkování zvaly všechny na podzimní "bílkovské vinobraní"
SDH děkuje všem maskám, přihlížejícím a domácím za vydařený masopust.
                                                                                                                                M.Kř.
https://photos.app.goo.gl/kZKhAa9u39JibXy18
5. 2. 2012
Dětský maškarní bál

Jako každým rokem, v době před masopustem, připravili bílkovští hasiči pro naše dětičky maškarní karneval. Letošní účast dětí i rodičů byla o poznání lepší, než v roce loňském a to je největší odměna pro samotné organizátory, když jejich snaha dopadá na úrodnou půdu. Zábavné hry, tančení na taneční podložce, odměna v podobě profesionálních fotek v rámečku pro každou masku a možnost zatančit si se svými kamarády, učinily toto nedělní odpoledne velmi příjemným. Krásných a originálních masek se do sálu hospody U smrků více než třicet.

https://photos.app.goo.gl/mFy2mxPvxdYregmU6
1. 1. 2012
Novoroční výstup na Bábu
Letošního výstupu se podle součtu rozdaných upomínkových odznáčků zúčastnilo 370 turistů, což znamená, že lidí, kteří po bujaré oslavě Silvestra neleží doma u televize přibývá a to je jedině dobře.

https://photos.app.goo.gl/LeJFdzCo7gnMLYkH6


Comments