Rok 2009

 
27. 12. 2009
Vánoční turnaj ve hře "Člověče, nezlob se!" a "Vánoční kuželka"
    Na první povánoční neděli připravili hasiči hned dvě zábavné akce. Odpoledne se sešly děti v sále hospody U smrků, aby se pokusily vyhrát putovní zlatou figurku. V zápolení, plném emocí, proklínání, přemlouvání a prošení hracích kostek, aby už konečně padla šestka, nakonec vyhrál již druhý ročník Tom Pospíchal. Po hře ještě pomohly všechny děti panu Horníkovi originálně vymalovat sál.
     Po skončení člověče vyrazili hasiči a jejich rodinní příslušníci do dačické kuželny, aby se pokusili shodit nějaké to vánoční kilo. Nevíme, nakolik se komu zadařilo, ale zábavy a pohybu si užili dost.

25. 12. 2009
Vánoční čtyřboj
Soutěžit přišlo 5 dvoučlenných týmů ve čtyřech disciplínách: šipky, kulečník, stolní fotbal a pití piva na ex. Správná taktika, rozvržení pořadí soutěží a důkladný dlouhodobý trénink přinesly ovoce (zkapalněné) pro domácí "profíky"

24. 12. 2009
Vánoční koledy
Na Štědrý večer se sešli bílkovští občané u hospody U smrků, aby si poslechli koledy v podání dačických muzikantů.
4. - 6. 12. 2009
Návštěva sv.Mikuláše v Bílkově
Jako každý rok k nám i letos zavítal svatý Mikuláš i se svými pomocníky. Už v pátek navštívil děti v mateřské školce, v sobotu k večeru si prošel celý Bílkov a podaroval mnoho "hodných" dětí a v neděli odpoledne se ještě zastavil s andělem a dvěma pekelníky v sále hospody "U Pavla", kde hasiči připravili dětem Mikulášskou besídku plnou her, tance a soutěží.
 
 
 

 
14. 11. 2009
Vyprávění p. Kopečného o cestě do Norska v hospodě U smrků
Další povídání s promítáním fotografií o cestě na motorce do země Trolů, nádherných fjordů, příjemných lidí a čisté přírody.

07. 11. 2009
Výlet do vinného sklípku Sádek u Třebíče
Sbor dobrovolných hasičů pořádá každoročně jako poděkování místním občanům za pohostinnost při Masopustu na podzim hudební zábavu. Po loňské malé účasti se rozhodli uspořádat namísto zábavy výlet do vinného sklípku. Na výbornou martinskou husu, kvalitní víno a veselou hudbu od harmonikáře p. Kubálka vyrazilo více než 50 lidí.

06. 11. 2009
v hospodě U smrků
Turnaj v šipkách

1. místo - Lorenc Petr
2. místo - Vrba Pavel
3. místo - Kopečný Robert

27. 10. 2009
Exkurze v pivovaru Bernard
V úterý 27. října se vydalo bezmála 30 pivních fajnšmekrů na exkurzi do humpoleckého pivovaru Bernard přímo na pozvání majitelů tohoto pivovaru. Zajímavou prohlídku celého areálu i s odborným výkladem zakončilo velmi milé pohoštění v malé pivovarské pivnici. Mnozí si odvezli upomínkové předměty, většina krásný zážitek a snad všichni až podezřele dobrou náladu.
 
6. 9. 2009
Cvičení hasičů
Námětového cvičení a kontroly schopnosti zásahu se zůčastnilo 6 dobrovolných hasičů. Výborné výsledky a velmi krátký čas potřebný k uhašení požáru v naší vsi dodává jistotu, že bílkovští hasiči nejsou jen organizátory kulturních akcí, ale jsou schopni chránit majetek a zdraví.
 
 
 
30. 8. 2009
Výstup na Bábu
Výstupu a měření se účastnilo 29 turistů z Bílkova a 2 psi. Vedlejší vrchol přeměřen a je skutečně vyšší o celé 2 metry. Přepisujeme učebnice, stahujeme mapy ze škol a upozorníme armádu.
Nejvyšší vrchol jsme neoficiálně nazvali Dědek (výška 667 m n.m.)

8. 8. 2009
Šipkový turnaj v hospodě U smrků

Tentokrát se přihlásilo pouze 12 účastníků.

Výsledky:   1. místo - Lorenc Petr
                2. místo - Koubová Jana
                3. místo - Horník Zdeněk


25. 7. 2009
Sudičky
Kdo Vám v dnešní nejisté době poví, jak se bude vyvíjet váš život, nebo čím bude vynikat Vaše dítě? Asi opravdu jedině sudičky. A ty zavítaly právě do Bílkova, aby upředly místním novorozencům pevnou a dlouhou nit osudu. Prozatím navštívily dvě mladé rodiny a v případě zájmu dalších rodičů ochotně přijdou ke všem bílkovským miminkům.

                                                                                                    Kontakt na sudičky je: 724078604

 
13. 6. 2009
Dřevorubecká soutěž a soutěž Buchta roku

Výsledky Dřevorubecké soutěže:                                      Výsledky soutěže Buchta roku:
        1. místo - Kamiš Jaroslav                                                1. místo - Hronová Adélka
        2. místo - Křížek Michal                                                  2. místo - Křížková Veronika
        3. místo - Hofbauer Martin                                              3. místo - Křížková Marie

31. 5. 2009
Dětský den
 
1. 3. 2009
Dětský karneval

21. 2. 2009
Masopust

18. 1. 2009
Hokej Bílkov - Dobrohošť
Bohužel detaily zápasu se zřejmě nedochovaly. Víme jen, že Bílkov vyhrál až na nájezdy.

1. 1. 2009
Novoroční výstup na Bábu

Comments